SEBASTIÁN - apartmánový dom v lone prírody

Oddych a relax

Štúrovo je predovšetkým kúpeľným mestom. Termálne kúpalisko VADAŠ je právom slávne aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 8.500 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, obnovenými radmi bufetov a sociálnych zariadení, možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka. Okrem toho lokalita umožňuje aktívnu letnú turistiku a cyklotrasy. Okolie ponúka množstvo športových akcií v lete turistiku a relax v malebnej prírode.

Na druhom brehu Dunaja leží nádherné historické mesto Ostrihom. Ostrihom ponúka krásne pamiatky, reštaurácie, rušné miesta i oddychové zóny a je zasadený do krásnej prírody , kedy hneď za mestom sa dvíhajú prvé vrcholky pohoria Piliš. Atmosféru môžete nasať na ulici Simor János medzi centrom a autobusovou stanicou, kde sa každé ráno koná veľký trh. Ostrihomskou dominantou je Ostrihomská bazilika, najväčší chrám v Maďarsku. V bazilike môžete navštíviť pokladnicu a kryptu, rozhodne si však nenechajte ujsť fantastický výhľad z jej kupoly. Už samotný výstup štíhlym točitým schodiskom je veľký zážitok. Vedľa baziliky sa nachádza zrekonštruovaná zrúcanina hradného paláca, sídli tu Hradné múzeum. Pod hradnými baštami pri Dunaji sa nachádza malebná štvrť Víziváros. Významnou atrakciou je nepochybne oceľový most Márie Valérie.

Náš apartmánový dom Sebastián je vhodným východiskovým bodom aj na výlety do neďalekej metropoly Maďarska Budapešti, ktorá je vzdialená len 55 km s možnosťou jednodňových fakultatívnych výletov. Klienti využívajú naše ubytovanie aj v zimných mesiacoch najmä za účelom relaxu v miestnych aquaparkoch, ako aj s cieľom navštíviť vychýrené vianočné trhy v Budapešti.